Складові тарифу

Шановні мешканці, відповідно до рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради №195/5 від 23.03.2010р. з 1 квітня 2010р. в дію введені  нові скориговані тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Дані тарифи  враховують економічне обґрунтування департаменту економіки міської ради, фінансового управління міської ради, рішення комісії з питань тарифної політики в житлово-комунальній сфері м.Чернівців, Громадської ради з питань реалізації  тарифної політики в сфері надання житлово-комунальних та транспортних послуг  в м.Чернівцях, експертний висновок представництва Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва у Чернівецький області, зауваження Чернівецького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України. Цім же рішенням Виконавчого комітету Чернівецької міської ради затверджено Типовий договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Згідно «Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 01 червня 2011р. №869, тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – вартість надання таких послуг, розрахована на основі економічно обґрунтованих нормативних витрат (середньомісячні витрати з оплати праці, відрахування із заробітної плати до Пенсійного фонду України, накладні витрати, матеріальні витрати, обов’язкові платежі до бюджету), розділених на сумарну загальну площу квартир  будинку, що зазначена у технічному паспорті житлового будинку.

Калькуляційною одиницею є 1кв.метр загальної площі, що перебуває у власності або наймі фізичної чи юридичної особи.  Тариф на послуги розраховується окремо за кожним будинком.

            Таким чином, визначальними даними для формування тарифу по кожному будинку є дані про загальну площу квартир у будинку, кількість мешканців, площу прибудинкової території, кількість квартир, площу підвалу, площу першого поверху, кількість димовентканалів, площу та матеріал покрівлі, наявність та протяжність мереж водопостачання  і водовідведення, наявність будинкових лічильників, наявність мереж централізованого опалення, середньорічні нарахування електричної енергії, площа вхідних дверей, вікон, наявність ліфтів.

В перелік послуг  і витрат за 1кв. метр загальної площі квартири  включено:

1. прибирання прибудинкової території;

2. дератизація;

3. дезинсекція;

4. обслуговування димовентиляційних каналів;

5. освітлення місць загального користування та підвалів:

- утримання електриків;

- електроенергія на освітлення;

6. поточний ремонт;

7. внутрішньобудинкові системи водопостачання та водовідведення;

- обслуговування;

- поточний ремонт;

8. внутрішньо-будинкові системи опалення:

- обслуговування;

- поточний ремонт;

9. утримання ліфтів в будинках, обладнаних ліфтами( за виключенням 1-го поверху):

- технічне обслуговування ліфтів;

- електроенергія для забезпечення роботи ліфтів.

10. вивезення та утилізація твердих побутових відходів (ТПВ).

Дамо деякі роз’яснення щодо кожного виду послуг та зазначимо, хто саме є іх виконавцем.

            Прибирання прибудинкової території включає в себе щоденне (крім неділі) прибирання території, в весняний та літній час (за необхідністю)– покіс газонів та обрізка кущів, в зимовий період при появі ожеледиці - посипання піском тротуарів, дворових перехідних доріжок, зовнішніх сходів і площадок на них;, утримання у справному і охайному стані урн, очищення їх від сміття, очищення водостічних решіток.

Роботи  по дератизації  ( боротьба з гризунами - мишами, крисами) та дезинсекції ( боротьба з комахами - комарами, клопами, блохами та ін.) у підвальних приміщеннях будинків виконуються Чернівецькою міською станцією по профдезифекції згідно графіків ( дератизація-4 рази на рік, дезінсекція – 1 раз на рік).

Обслуговування димовентиляційних каналів, включає в себе: технічне обстеження димоходів та вентиляційних каналів у квартирі, перевірку наявності тяги, димоходів прочищення вентиляційних каналів. Вказані роботи виконують спеціалісти  ВСТ «Житловик».

Освітлення сходових клітин і під’їздів, включає : встановлення та заміну вимикачів, патронів в під’їзді, заміну перегорілих електроламп, ліквідацію пошкоджень у мережі електроосвітлення (- від щитової будинку до розподільчого щита квартири), ремонт зовнішньої та внутрішньої електропроводки ( окрім квартирної), дрібний ремонт і заміна групових розподільчих та запобіжних щитків та перехідних коробок з частковою заміною (до 10% в рік), дрібний ремонт пускової апаратури ( заміна автоматів і запобіжників мереж електропостачання квартир виконується за рахунок власника квартири).

Поточний ремонт, сюди ж включена і підготовка житлового фонду до експлуатації в зимовий період, включає: ремонт заповнень віконних і дверних отворів на входах і сходових клітках до 5% їх кількості в будинку. Усунення несправностей заповнень вікон і дверей (зірвані створи і розбите скло віконних рам, дверних полотен). Ремонт водостічних труб і жолобів. Частковий ремонт металевої, шиферної, м’якої покрівлі будинку, промазування швів м’якої покрівлі для запобігання заливу квартир,  заготівля пісчано-солевої суміши, закриття продухів на горищах.

Обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових системи водопостачання та водовідведення включає: усунення витоків в трубопроводах, приладах та арматурі. Ремонт окремих ділянок трубопроводів (до 5%) з заміною фасонних частин труб. Ремонт і заміна запірної та регулювальної арматури засувок, кранів, тощо (до 5%). Усунення засмічень в будинкових каналізаційних трубах ( в квартирах - за рахунок мешканців).

Обслуговування систем теплопостачання (обслуговування, поточний ремонт) включає в себе: технічні огляди, випробування та регулювання систем централізованого опалення в стояках та окремих нагрівальних приладах, промивка систем централізованого опалення , обслуговування елеваторних вузлів. Через квартплату споживач оплачує за обслуговування систем теплопостачання (перелік наведений вище), які проводяться в мережах теплопостачання, проведених в будинку (стояки в квартирах, місцях загального користування та підвалах). Відповідно до рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради №60/2 від 06.02.07р. виконавцем даних послуг визначено МКП «Чернівцітеплокомуненрго» і відповідно до п.10 витрати на даний вид послуг оплачує підприємство, яке утримує житлові будинки (в нашому випадку КЖРЕП-4), шляхом централізованих відрахувань виконавцю послуг коштів, що надходитимуть від споживачів у вигляді квартирної плати.

Технічне обслуговування ліфтів включає в себеперевірку роботи та технічного стану ліфтів, забезпечення їх безпечної роботи, роботи з технічного обслуговування вузлів та деталей ліфтів та ін.., усунення несправностей ліфтів. Виконавцем даних послуг являється КП«Чернівціміськліфт».

 Постачальником електроенергії на освітлення сходових клітин, місць загального користування та роботи ліфтів  є  Чернівецький РЕМ. Вв усіх будинках, що обслуговує КЖРЕП-4 встановлені будинкові засоби обліку та регулювання електроенергії (лічильники), отже нарахування плати за використану електроенергію проводиться на основі показників лічильників, які КЖРЕП-4 щомісячно до 20-го числа знімає і у вигляді рапорту подає Чернівецькому РЕМу. Вся використана, на вказані вище потреби  електроенергія, розподіляється на кожну квартиру в залежності від житлової площі.

Вивезення та утилізація ТПВ  виконується  фірмою «Чернівці – Альтфатер», яка згідно з затвердженим графіком вивозить та утилізує сміття. Відповідно до рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради №198/5 від 27.06.06р. нарахування плати за вивезення та утилізацію твердих побутових відходів проводиться підприємствами, що утримують житлові будинки, в залежності від кількості мешканців в квартирі.

Отже шановні споживачі, якщо Ви не згідні з якістю якоїсь послуги і не сплачуєте квартирну плату, Ви тим самим призупиняєте роботу КЖРЕП-4, яка в свою чергу замість надання Вам якісних послуг, спрямовує кошти на погашення боргів перед підрядними організаціями, (для того, що б наші багатоквартирні будинки не залишилися без тепла, світла, що б не зупинялись ліфти , та своєчасно вивозилося сміття).